תיקים פליליים

תיקים פליליים זה לא רק עבריינים.
ענף שלם של תיקים נובע מפעולות של רשלנות.
מקום שבו היית צריך לעשות משהו ולא בצעת, ואז אפשר להאשים אותך ברשלנות.
דוגמא טובה, תאונות עבודה. הרבה אנשים לא יודעים – תאונות עבודה לרוב נחקרות במשטרה באמצעות יחידת פלס של להב 433 ושם נחקרים קבלנים או מנהלי עבודה שכתוצאה מרשלונתם אנשים נפצעו קשה או נהרגו.
בודקים איך פעל הרשלן – האם היה צריך לבצע פעולה ולא בצע וגם כאשר יש במצבים מסוימים חוק או תקנה המורה על ביצוע פעולות ולא בוצעו.
הבדיקה היא בדיקה כפולה – האם יש תקנות בטיחות בבניה – מסדירות איך עובדים בגובה, בסנפלינג, מה צריך לעשות כדי לחסום אתרי בניה וכו. אם אדם רשלן ולא אטם את האתר לפי התקנות או אטם אך היו פרצות אפשריות ולכן ילד או מבוגר נכנס ונהרג, יכולים להעמיד את הקבלן לדין בגרימת מוות ברשלנות, עבירה שהעונש עליה הוא עד 3 שנות מאסר.
אם הרשלנות קשה אפשר להעמיד לדין גם בעבירה של המתה בקלות דעת כאשר הרשלנות כל כך קשה כך שהיא גובלת בקלות דעת.
בדרך כלל רואים זאת בתאונות דרכים. אדם בצע עבירה חמורה מאוד שהיא על גבול קלות הדעת ואפשר להעמידו לדין בעבירה זו.
אם קראו לך לחקירה ואתה קבלן, מהנדס, אחראי בטיחות או באחד מהתפקידים הבכירים בענף אל תלך בלי להתייעץ עם עו"ד פלילי שידע לתת לך ייעוץ משפטי, לכוון אותך ולהכין אותך לחקירה, להיות בקשר עם תחנת המשטרה ולמנוע הגשת כתב אישום נגדך בגין רשלנות.
לקוח משרדנו הואשם ברשלנות – עובדת נהרגה. הצלחנו לשכנע את המשטרה לא להגיש כתב אישום והתיק נסגר.
אם נקראת לחקירה במשטרה כשעובד שלך נפצע או פרצה שריפה כתוצאה מכך שלא נקטת אמצעי זהירות מתאימים, אל תלך למשטרה בלי להתייעץ קודם כל עם עו"ד פלילי מנוסה.

שתפו:

צרו עמנו קשר

מאמרים נוספים

השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן